Pradžia Parašyti el. laišką Svetainės struktūra
Paieška:

Ignalinos AE

Ignalinos atomin? elektrin?

Ignalinos atominėje elektrinėje (toliau - Ignalinos AE) buvo sumontuoti du RBMK-1500 reaktoriai. Pirmasis pradėtas eksploatuoti 1983 m. gruodžio pabaigoje, antrasis – 1987 m. rugpjūtį. Per 11 statybos metų, 1987 m. buvo pastatyta tuo metu pati galingiausia atominė elektrinė pasaulyje. Statant Ignalinos AE buvo nutiesta: 142 km kelių, 50 km geležinkelio kelių, 390 km ryšio linijų, 334 km elektros linijų, 133 km kanalizacijos linijų ir 164 km šiluminių tinklų. Taip pat buvo sunaudota 3544000 m3 gelžbetonio konstrukcijų, 76480 t armatūros.

 

2004 m. gruodžio 31 d. buvo galutinai sustabdytas Ignalinos AE 1-asis energijos blokas, o 2009 m. gruodžio 31 d. ir 2-asis energijos blokas pagal Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą protokolą. Šiuo metu yra vykdomi Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbai.

 

Nuo 1991 metų Ignalinos atominės elektrinės valstybinę branduolinės saugos reguliavimą ir priežiūrą vykdo VATESI.

 

 

Principinė AE su RBMK-1500 reaktoriumi šiluminė schema

(AVS – apsaugos ir valdymo sistema)

 

Principinė Ignalinos atominės elektrinės šiluminė schema yra tokia pat kaip ir kitų atominių elektrinių su RBMK tipo reaktoriais. Pagrindiniai cirkuliaciniai siurbliai tiekia vandenį iš apačios į aktyviojoje zonoje esančius technologinius kanalus ir aušina juose įmontuotas branduolinio kuro rinkles. Garo ir vandens mišinys iš aktyviosios zonos kanalų tiekiamas į būgninius separatorius, iš kur garas tiekiamas į garo turbinas (turbina sudaryta iš vieno aukšto slėgio cilindro ir keturių žemo slėgio cilindrų). Prie to paties veleno yra prijungtas elektros generatorius, kuris per transformatorių atiduoda pagamintą elektros energiją į tinklą.

Turbinoje naudotas garas kondensuojasi kondensatoriuose (iš viso yra 4), iš jų kondensato siurbliais tiekiamas į deaeratorių, o iš jo maitinimo siurbliais tiekiamas į būgninį separatorių.

Separuotas vanduo, kartu su į jį įmaišytu maitinimo vandeniu, iš būgninių separatorių pagrindiniais cirkuliaciniais siurbliais grąžinamas į aktyviosios zonos technologinius kanalus.

 

Detalesnės informacijos apie Ignalinos AE galima rasti šiuose interneto tinklapiuose:

 

www.iae.lt

Ignalina RBMK-1500. A Source Book

Aktyvumo matavimo vienetas Bekerelis (Bq)

Radiacinis fonas Ignalinos AE aplinkoje

Radionuklidų išmetimai į aplinką

 

 

Atnaujinta 2019-09-17