Pradžia Parašyti el. laišką Svetainės struktūra
Paieška:

Dėl situacijos Ukrainos branduolinės energetikos objektuose

Šiuo metu jokio radiologinio pavojaus Lietuvos teritorijoje nėra.

Branduolinės saugos ir saugumo padėtis Zaporižios AE yra sudėtinga, išorinis elektros tiekimas užtikrintas vienintele 750 kilovoltų (kV) įtampos linija, rezervinė 330 kilovoltų (kV) įtampos elektros tiekimo linija yra atjungta. Papildomai įspėjama, kad 750 kV elektros energijos tiekimo linija gali būti atjungta nežinomam laikui, siekiant atlikti šios linijos techninės priežiūros ir remonto darbus.

TATENA generalinis direktorius M. Grossi kartoja, kad tęsia konsultacijas siekdamas, kad branduolinės saugos ir saugumo apsaugos zona aplink Zaporižios AE taptų realybe.

Taip pat į Ukrainą atvyksta naujos TATENA ekspertų grupės pakeisti dirbusias Rivnės, Pietų Ukrainos, Chmelnickio atominėse elektrinėse bei Čiornobylio AE aikštelėse.

Civiliniai branduoliniai įrenginiai nėra pritaikyti karo veiksmams ir dėl to jokiomis sąlygomis negali būti šių veiksmų taikiniais, arba šių veiksmų zonoje.

Visi Ukrainos branduoliniai objektai nuo Lietuvos yra nutolę pakankamai dideliu atstumu, todėl net ir didesnio incidento ar branduolinės avarijos atveju nebūtų reikšmingo radiologinio poveikio Lietuvos gyventojams.

VATESI dirba Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, situacija yra nuolat stebima.