Pradžia Parašyti el. laišką Svetainės struktūra
Paieška:

Dėl situacijos Ukrainos branduolinės energetikos objektuose

Šiuo metu jokio radiologinio pavojaus Lietuvos teritorijoje nėra.

Išorinio elektros aprūpinimo situacija Zaporižios AE išlieka sudėtinga, Ukraina informuoja, kad nors šią savaitę ši elektrinė nebuvo apšaudoma, bet vis dar neveikia nei viena iš 4 aukštos įtampos linijų, kurios yra naudojamos pagamintai Zaporižios AE elektrai perduoti į tinklą, taip pat prireikus aprūpinti elektra šios elektrinės įrenginius. Kaip TATENA informavo rugsėjo 13 d., visi šeši Zaporižios AE energijos blokai neveikia, elektra, reikalinga užtikrinti aušinimo ir kitas atominės elektrinės saugai svarbias funkcijas yra tiekiama iš 750/330 kV elektros linijos, dvi 330 kV ir 150 kV elektros linijos yra rezerve.


TATENA generalinis direktorius R. Grossi pranešė, kad deda visas pastangas, kad aplink Zaporižios AE nevyktų jokie karo veiksmai, taip pat šios elektrinės saugos ir saugumo situaciją stebi du su misija anksčiau atvykę TATENA ekspertai. R. Grossi pasidžiaugė, kad antroji radiacinio monitoringo ir kitų techninių priemonių siunta jau pasiekė Ukrainą.


Apie situacijos pasikeitimą kituose Ukrainos branduolinės energetikos objektuose nepranešama.


Civiliniai branduoliniai įrenginiai nėra pritaikyti karo veiksmams ir dėl to jokiomis sąlygomis negali būti šių veiksmų taikiniais, arba šių veiksmų zonoje.

Visi Ukrainos branduoliniai objektai nuo Lietuvos yra nutolę pakankamai dideliu atstumu, todėl net ir didesnio incidento ar branduolinės avarijos atveju nebūtų reikšmingo radiologinio poveikio Lietuvos gyventojams.

VATESI dirba Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, situacija yra nuolat stebima.