Pradžia Parašyti el. laišką Svetainės struktūra
Paieška:

Dėl situacijos Ukrainos branduolinės energetikos objektuose

Šiuo metu jokio radiologinio pavojaus Lietuvos teritorijoje nėra.

Ukraina informavo TATENA, kad rugpjūčio 25 d. buvo apgadinta  vienintelė veikusi 750 kV elektros linija, kuria Zaporižės AE 5-asis ir 6-asis energijos blokai tiekė elektros energiją į Ukrainos elektros tinklą. Po šio gedimo, abiejų energijos blokų reaktoriai buvo sustabdyti. Šios elektrinės saugos sistemos ir toliau veikia. Svarbu paminėti, kad Zaporižės AE tebėra prijungta prie 330 kV elektros linijos iš netoliese esančios šiluminės elektrinės, kuri prireikus gali tiekti elektros energiją Zaporižės AE įrangai. Iš viso Zaporižės AE yra šeši energijos blokai, keturi iš jų jau anksčiau buvo sustabdyti remontui ar rezervui.

Šeši  Zaporižės AE energijos blokai iki karo turėjo keturias išorines elektros energijos tiekimo linijas, tačiau trys iš jų buvo prarastos anksčiau dėl karo veiksmų.

Vėliau Ukraina informavo, kad 750 kV elektros linija buvo suremontuota ir rugpjūčio 26 d. vienas iš sustabdytų Zaporižės AE energijos blokų buvo prijungtas prie Ukrainos elektros tinklo ir palaipsniui didinama jo galia.

TATENA generalinis direktorius R. Grossi tikisi, kad TATENA ekspertų misija Zaporižės AE galėtų įvykti artimiausiomis dienomis.

Civiliniai branduoliniai įrenginiai nėra pritaikyti karo veiksmams ir dėl to jokiomis sąlygomis negali būti šių veiksmų taikiniais, arba šių veiksmų zonoje.

Visi Ukrainos branduoliniai objektai nuo Lietuvos yra nutolę pakankamai dideliu atstumu, todėl net ir didesnio incidento ar branduolinės avarijos atveju nebūtų reikšmingo radiologinio poveikio Lietuvos gyventojams.

VATESI dirba Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, situacija yra nuolat stebima.