Pradžia Parašyti el. laišką Svetainės struktūra
Paieška:

Dėl situacijos Ukrainos branduolinės energetikos objektuose

Šiuo metu jokio radiologinio pavojaus Lietuvos teritorijoje nėra.
Visose keturiose veikiančiose Ukrainos atominėse elektrinėse – Zaporižės, Pietų Ukrainos, Rivnės ir Chmelnyckio – yra užtikrintas saugos sistemų funkcionavimas, išorinis elektros tiekimas ir jose radiacijos lygis yra normos ribose. Šiose elektrinėse iš viso yra 15 reaktorių, iš kurių 8 gamina elektros energiją, kiti 7 reaktoriai yra sustabdyti remontui arba rezerve.


Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) informavo, kad iš Zaporižės atominės elektrinės po savaitę trukusios pertraukos jau yra gaunami branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės (angl. safeguards) duomenys.


Nuotoliniu būdu perduodamus branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės duomenis TATENA gauna ir iš kitų trijų veikiančių Ukrainos branduolinių elektrinių, tačiau vis dar susiduria su daliniu duomenų perdavimo sutrikimu iš galutinai sustabdytos Čornobylio AE.


TATENA generalinis direktorius R. Grossi ir toliau deda pastangas, kad misija į Zaporižės AE įvyktų, deja dėl tebesitęsiančių karo veiksmų, ji vis dar negalima.


Visi Ukrainos branduoliniai objektai nuo Lietuvos yra nutolę pakankamai dideliu atstumu, todėl net ir didesnio incidento ar branduolinės avarijos atveju nebūtų reikšmingo radiologinio poveikio Lietuvos gyventojams.


VATESI dirba Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, situacija yra nuolat stebima.